banner04

انتخاب سمپلر (میکرو پیپپت ) مناسب آزمایشگاه

MICROPIPPET

هر تکنسین آزمایشگاهی یک سمپلر می خواهد که با طراحی مناسب مقادیر دقیق اندازه گیری را ارائه دهد.

انتخاب بهترین سمپلر می تواند یک کار چالش برانگیز باشد زیرا بازار پر از سمپلر است که به نظر می رسد خوب است اما نتایج آزمون قابل اطمینان را ارائه نمی دهد. قبل از استفاده از مارک های کوچک ، مهم است که از برخی نکات که می تواند شما را از خرید اشتباه پیپت نجات دهد اطمینان حاصل کنید:

– آیا سمپلر قادر به کنترل دامنه مایع پیپت شماست؟
– آیا سمپلر شما یک نوک مخروطی مناسب با انواع نکات دارد؟
– آیا سمپلر شما در دمای استاندارد مورد نیاز خودکار است؟
– آیا سمپلر شما هندلینگ روان و راحتی دارد؟
– آیا سمپلر شما برای توزیع دقیق کالیبره شده است؟
– آیا دقت  در قرائت های ارائه شده توسط میکروپیپت مطابق با استانداردهای ISO است؟

نکات بالا خرید مناسب سمپلر شما را که برای مدت طولانی کار می کند و فعالیت های انتقال مایعات را در آزمایشگاه شما بهبود می بخشد و تضمین می کند.

از آنجا که می توان از سمپلر ها برای تعدادی از برنامه ها استفاده کرد ، معضلی که پیش روی شما قرار می گیرد این است که چگونه سمپلر مناسب را هنگام انجام یک کار خاص انتخاب کنید.

برای این منظور می توانید راهنمای ساده و گام به گام ما را دنبال کنید. مرحله اولیه شامل یادداشت کردن جزئیات آزمایشی است که می خواهید با سمپلر انجام دهید. این باید در حالت ایده آل شامل تعداد نمونه ها ، حجم مورد انتقال ، تعداد تکرارها ، نیاز به شرایط استریل و غیره باشد. تهیه یک لیست جامع به این روش ، روند تصمیم گیری برای استفاده از میکروپیپت را آسان تر می کند.

 

انتخاب نوع سمپلر :

سمپلر ها را می توان به طور عمده در دو نوع دسته بندی کرد: سمپلر های جابجایی هوا و سمپلر های جابجایی مثبت. با تطبیق برنامه های آنها با آزمایشی که می خواهید انجام دهید ، می توانید آزمایش مناسب را انتخاب کنید.

مراحل بعدی:
پس از انتخاب نوع صحیح ، بیایید انواع زیرمجموعه موجود را بر اساس معیارهایی مانند میزان قابل استفاده ، کیفیت نکات ، پیپت های دستی یا الکترونیکی و غیره بررسی کنیم. این جایی است که جزئیات دقیق تری در مورد آزمایش مفید خواهد بود.

سمپلر قابل تنظیم یا سمپلر ثابت:

یا می توانید از میکرو پیپتی استفاده کنید که حجم آن از قبل ثابت باشد یا از سایز مورد نیاز برای تنظیم حجم آن استفاده کنید. اگر به طور مرتب از یک حجم واحد مانند 100 میکرولیتر برای آزمایشات خود استفاده می کنید ، به دنبال یک سمپلر با حجم ثابت باشید. اگر آزمایش شما را مجبور به کار با طیف وسیعی از حجم ها می کند ، پیپت متغیر یا قابل تنظیم را انتخاب کنید

حجم مورد استفاده :
به عنوان یک قاعده استاندارد ، بهتر است کوچکترین پیپت را انتخاب کنید که توانایی کنترل حجم مورد نیاز را داشته باشد زیرا هنگامی که ولوم تنظیم شده به حداقل ظرفیت سمپلر نزدیک باشد ، دقت و صحت قرائت ها کاهش می یابد.

سمپلر های تک کانال یا چند کاناله :
این تصمیم را می توان بر اساس تعداد نمونه ها یا نسخه هایی که با آنها کار می کنید ، اتخاذ کرد. سمپلر های تک کانال  (حجم ثابت و حجم متغیر) وقتی تعداد نمونه کمتر باشد استفاده می شود در حالی که تعداد زیادی از نمونه ها یا صفحات چاه را می توان به راحتی با سمپلر های چند کاناله مانند  8 کاناله و 12 کاناله استفاده کرد

دقت با تحمل خاص :
سمپلر ها برای کار با دقت چند درصد (عموماً <5٪) از مقدار در نظر گرفته شده برای حجم ، طراحی شده اند. اطمینان حاصل کنید که سمپلر شما همان صحت مورد نیاز برای نمونه برداری را فراهم می کند.

موارد استفاده سمپلر

از سمپلر ها به طور کلی در آزمایشگاه های میکروبیولوژی ، شیمی و آزمایش پزشکی برای انتقال دقیق و دقیق نمونه ها استفاده می شود. در حالی که از سمپلر های تک کانال در آزمایشگاه هایی استفاده می شود که تحقیقات مربوط به زیست شناسی مولکولی ، میکروبیولوژی ، ایمونولوژی ، کشت سلولی ، شیمی تحلیلی ، بیوشیمی و ژنتیک را انجام می دهند ، سمپلر های چند کاناله برای ELISA (آزمایش تشخیصی) ، غربالگری مولکولی ، مطالعات پویایی و DNA توصیه می شود.

برخی از زمینه های اصلی که به طور گسترده ای از سمپلر استفاده می شود عبارتند از:

داروسازی
مراقبت های بهداشتی
غذا و نوشیدنی
نظارت بر محیط زیست
موسسات دانشگاهی و پژوهشی
کیت های تشخیصی
علوم زیستی

مزایای استفاده از سمپلر

صرفه جویی در زمان
ارگونومی
دقت و دقت
راحتی در استفاده

  • تهران ، خیابان شریعتی، نرسیده به بهشتی، پ 708، واحد 8
  • 021-86028256
    021-86026547
  • 021-88426684
  • info@arsanshimi.com

گواهینامه ها

X

Right Click

No right click