تری سدیم سیترات خواص و کاربردها

چاپ

 TSCC

تری سدیم سیترات یا همان سیترات سدیم یک نوع مکمل غذایی مفید است که در بیشتر مواد غذایی وجود دارد و دارای اسامی مترداف سیتروسودین، نمک تری سدیم ، نمک سدیم است و به طور طبیعی در انواع توت و مرکبات وجود دارد و به شکل پودرکریستالی سفید رنگ می‌باشد. تری سدیم سیترات یک باز ضعیف، غیر سمی، خنثی و ترش مزه است. میزان واکنش پذیری تری سدیم سیترات کم، در دمای اتاق ماده شیمیایی پایدار و ترکیبی زیست تخریب پذیر است. همچنین درآب ‏قابل حل بوده اما در اتانول غیر قابل حل می­باشد.

 

مواد مصرف و کاربردها:

صنایع غذایی: از تری سدیم فسفات به عنوان طعم دهنده در موادی چون بستنی، مربا، پنیر ،شیر، و .... استفاده می‌شود که باعث افزایش مدت نگهداری مواد غذایی چون نوشیدنی‌ها از جمله نوشیدنی های انرژی زا می‌شود. تری سدیم سیترات به دلیل این که در برابر تغییرات PH مقاوم است برای کنترل میزان اسیدی بودن در دسرهای ژلاتینی استفاده می‌شود.

صنعت پزشکی:از تری سدیم سیترات به عنوان ملین و تسکین دهنده در عفونیت ها استفاده می‌شود. تری سدیم سیترات از لخته شدن خون جلوگیری کرده و به همین دلیل در گذشته در زمان انتقال خون از تری سدیم سیترات استفاده می‌کردند.

رسوب زدایی:تری سدیم سیترات در فرآیند از بین بردن رسوبات کربنات از دیگ های بخار و رادیاتور خودروها قابل استفاده می‌باشد.

صنعت داروسازی: از سیترات سدیم در داروسازی به عنوان عامل ضد لخته شدن خون و داروهای خلط استفاده می­شود و همچنین از دلمه شدن شیر در معده کودکان جلوگیری می نماید ‎ .

 

روش تولید :

از واکنش اسیدسیتریک با هیدروکسید سدیم خلوص بالا یا کربنات، اسیدسیتریک خنثی می‌شود و نتیجه تبلور این واکنش‌تری سدیم سیترات می‌شود .

 

اطلاعات ایمنی

از آنجا که مواد خام اولیه برای تهیه سدیم سیترات کاملا امن و قابل اعتماد است، آسیب به ‏سلامت انسان نمی‌رساند .

 


X

Right Click

No right click