نکات مهم هنگام خرید یخچال و فریزر آزمایشگاهی

چاپ

1

 

امروزه تقریبا تمام آزمایشگاه‌‌ های کوچک و بزرگ نیازمند وجود یک یخچال یا فریزر به منظور نگهداری ماده‌های حساس نسبت به دما هستند، اما عمدتا بدلیل دانش ناکافی و عدم توجه به نکاتی که باید پیش از خرید به آن ها توجه داشت، پس از خرید رضایت کافی را بدست نمی‌آورند. پس در اینجا به نکاتی اشاره میکنیم که تمامی خریداران پیش از خرید نیازمند دانستن آنها هستند.

 

 

 

ظرفیت

 

مهمترین نکته در هنگام خرید یخچال و فریزر آزمایشگاهی ظرفیت آن است. قبل از خرید حتما مشخص کنید به صورت معمول چه تعداد نمونه دارید که حتما نیازمند نگهداری در یخچال و دمای پایین است. اگر برای یک آزمایشگاه بزرگ یا بیمارستان نیازمند یخچال و فریزر هستید پس به یخچال هایی با ظرفیت بالا و حرفه‌ای تر نیاز دارید، البته باید در ذهن داشته باشید که یخچال های بزرگ تر مصرف برق بالاتر و همچنین هزینه نگهداری و تعمیر بالاتری را به نسبت نمونه های کوچک تر طلب میکنند. پس اگر برای کسب و کارهای کوچکتر نیازمند یخچال هستید پول خودتون هدر ندید و نمونه های کوچکتر را انتخاب کنید.

 

ابعاد

 

یکی از مشکلات عمده خریدار یخچال و فریزر عدم توجه به سایز آن است، و بسیار پیش آمده که خریداران پس از خرید و مدتی استفاده به سبب گسترش فعالیت های آزمایشگاهی خود و نیاز به اضافه کردن تجهیزات بیشتر با مشکل عدم وجود فضای کافی مواجه میشوند و قصد فروش یخچال و خرید مجدد آن را میکنند. پس بسیار مهم هست هنگام خرید یخچال حتما به ابعاد آن توجه کنید تا مستلزم پرداخت هزینه دوباره نشوید. خوشبختانه یخچال و فریزرهای جدید در مقایسه با مدل های قدیمی با ابعاد یکسان به سبب طراحی نوآورانه و جدیدتر ظرفیت بالاتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

 

محدوده دمایی

 

یکی از مهمترین و اصلی نکات هنگام خرید یخچال آزمایشگاهی محدوده دمایی آن است. بسیاری از کاربران بدون توجه به دمای نگهداری نمونه و مواد آزمایشگاهی آنها را در یخچال‌هایی با محدوده های دمایی نامربوط نگهداری می‌کنند و سبب بروز مشکلات بسیاری می‌شوند. کوتاه شدن عمر مفید ماده ، ایجاد خطا در نتیجه نهایی آزمایش و مسبب بروز چندین و چند مشکل دیگر است. یخچال ها از سیستم های خنک کننده‌های متفاوتی بهره میبرند که باید آنها را متناسب با نیاز خود اتخاب کنید. برای مثال یخچال های معمول آزمایشگاهی دمای بین 0 تا 10 درجه سلسیوس را ساپورت میکنند در حالی یخچال‌های با سیستم برودتی تا دمای 144- درجه سلسیوس را ساپورت میکنند.

 

سیستم تهویه

 

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید یخچال آزمایشگاهی توجه به سیستم تهویه آن است. وقتی قصد دارید هر گونه سیستم خنک کننده ای برای آزمایشگاه خود بخرید حتما مطمئن شوید که میتواند در آزمایشگاه شما عمل تهویه را بدون هیچگونه محدودیتی به خوبی انجام دهد. عمده سیستم‌های سرمایشی هوا را از پشت و بالا وارد میکنند و هچگونه مانعی برای ورود هوا از این نواحی برای یخچال و فریزر نباید وجود داشته باشد. اگر شما دارای محدودیت در این موارد هستید پس از تامیین کننده خود بخواهید یخچال و فریزر هایی را به شما معرفی کنند که عمل تهویه را از سمت جلو انجام می‌دهند. پس محل قرار گیری یخچال و عدم مسدود سازی محفضه ورودی و خروجی هوا بسیار مهم است.

 

 مانیتورینگ

 

بهره مندی از سیستم مانیتورینگ یا همان سیستم نظارت بر شرایط موجود یکی از ویژگی‌ها خیلی خوبی است که در بسیاری از یخچال و فریزرهای ازمایشگاهی جدید یافت می‌شود. اگر شما هم از آن دست از کاربرانی هستید که با مواد و نمونه‌هایی با حساسیت بالا نسبت به تغییرات دمایی سر و کار دارید حتما از سیستم‌های سرمایشی مجهز به سیستم مانیتورینگ استفاده کنید. سیستم مانیتورینگ شرایط لحظه به لحظه درون یخچال و فریزر را به شما اعلام میکند و همچنین دارای سسیتم هشدار بسیار حساس نسبت به کوچکترین تغییرات دمایی است. اگر هم با نمونه حساس سر و کار ندارید پس بهتره که پول خود را ذخیره کنید.

 

 آپشن‌های اضافه

 

اگر شما هم از آن دست از کاربرانی هستید که با نمونه ها و مواد بسیار حساس و گران قیمت سر و کار دارید و مشکلی بابت هزینه کردن برای دستیابی به کیفیت بالا ندارید ما به شما یخچال ‌هایی با آپشن های بیشتر نسبت به مدل های معمول را پیشنهاد میکنیم. این قبیل یخچال ها امکانات بیشتری را نظیر قفل دیجیتال ، برق اضطراری با استفاده از باتری‌های تعیبه شده درون یخچال و همچنین ثبت کننده اطلاعات داراست.

 

 

 

 

X

Right Click

No right click